Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Aktualności

Informacja

28.04.2016
Uprzejmie informujemy, że Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A., na posiedzeniu w dniu 28 kwietnia 2016 roku podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 29 kwietnia br. Pana Jacka Cichockiego na stanowisko Wiceprezesa ds. Rozwoju w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

O żegludze śródlądowej w Ministerstwie Rozwoju

28.04.2016
26 kwietnia 2016 w siedzibie Ministerstwa Rozwoju w Warszawie odbyło się spotkanie konsultacyjne przedstawicieli Ministerstw i zarządów Spółek Skarbu Państwa, zainteresowanych rozwojem żeglugi śródlądowej w Polsce. Spotkanie otworzył Jerzy Kwieciński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz członek Komitetu Stałego Rady Ministrów. W konsultacjach wzięli udział Jerzy Materna, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Kazimierz Smoliński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Wśród uczestników debaty nie zabrakło przedstawicieli Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA. Porty Szczecin-Świnoujście reprezentowali Dariusz Słaboszewski, Prezes Zarządu ZMPSiŚ SA oraz Aneta Szreder-Piernicka, Dyrektor ds. Handlowych i Marketingu ZMPSiŚ SA.

Port Szczecin będzie miał nowoczesne centrum logistyczne

22.04.2016
22 kwietnia spółka Waimea Holding S.A. podpisała umowę z Zarządem Morskich Portów Szczecin  i Świnoujście S.A. na dzierżawę terenu oraz wybudowanie nowoczesnego centrum logistycznego w obszarze portu w Szczecinie. Projekt Waimea Logistic Park Port Morski Szczecin będzie oferował 45 000 mkw. powierzchni magazynowej o najwyższym standardzie.

Porty w Budapeszcie - węgierska brama do Skandynawii

07.04.2016
Na początku kwietnia węgierskie firmy miały możliwość zapoznania się z potencjałem regionu zachodniopomorskiego oraz portów Szczecin-Świnoujście dla branży logistycznej, podczas seminarium zorganizowanego przez ambasadę RP w Budapeszcie. W stolicy Węgier porty Szczecin-Świnoujście oraz cały region zaprezentowały się pod hasłem „West Pomerania, Your Gateway to Scandinavia - Odkryj najkrótszą drogę na rynki Północnej Europy!”. Spotkanie miało na celu promocję centrów logistycznych województwa zachodniopomorskiego, oferty przeładunkowej i inwestycyjnej obu portów oraz transportu intermodalnego, który może być szansą na rozwój handlu między Węgrami a Skandynawią i całym regionem nadbałtyckim.  

Informacja

31.03.2016
Z uwagi na zakończenie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Wiceprezesa ds. Rozwoju w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA bez wyłonienia kandydata, Rada Nadzorcza Spółki na posiedzeniu w dniu 31 marca 2016 roku postanowiła o wszczęciu  postępowania kwalifikacyjnego na to stanowisko. 

Nowe przepisy celne - spotkanie informacyjne

29.03.2016
W najbliższy poniedziałek 4 kwietnia br. w szczecińskim porcie odbędzie się spotkanie informacyjne poświęcone zmianom przepisów celnych związanych z wejściem w życie z dniem 1 maja br. Unijnego Kodeksu Celnego.

XV Narada Przednawigacyjna

23.03.2016
W szczecińskim porcie odbyła we środę 23 marca br. XV Narada Przednawigacyjna zatytułowana „Polska Żegluga Śródlądowa 2016”.

O rozwoju żeglugi śródlądowej z udziałem portów Szczecin-Świnoujście

09.03.2016
„Rozwój żeglugi śródlądowej w Polsce” to tytuł i motyw przewodni sesji zorganizowanej przez Regionalna Izbę Gospodarczą Pomorza, w ramach trzydniowej międzynarodowej konferencji TRANSPORT WEEK 2016, odbywającej się w dniach 8-10.03.2016 w Sopocie.

Uroczystość podniesienia bandery

01.03.2016
Z udziałem zaproszonych gości oraz pracowników w szczecińskim porcie odbyła się 1 marca br. uroczystość podniesienia bandery na jednostkach „Strażak-26” oraz „Hydrograf-4”. Dodatkowo w trakcie uroczystości „Strażak-26” został ochrzczony. Matką chrzestną statku została Zyta Żmurkiewicz - małżonka Prezydenta Świnoujścia.