Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Aktualności

Goście z Trelleborga

11.04.2019
10 kwietnia br. odbyło się w ZMPSiŚ SA spotkanie z przedstawicielami partnerskiego portu w Trelleborgu.  Uczestniczyli w nim przedstawiciele obu zarządów portu oraz zaproszeni goście.

Nowe połączenie cargo ze Świnoujścia

09.04.2019
Norweska linia żeglugowa Sea-Cargo rozpoczęła działalność od 5 kwietnia br. w ramach serwisu między Świnoujściem, Esbjerg i zachodnim wybrzeżem Norwegii.

Byliśmy na turnieju

06.04.2019
Drużyna Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA uczestniczyła w turnieju halowej piłki nożnej o puchar Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie, który odbył się w sobotę, 6 kwietnia br. w Miejskim Ośrodku Sportu i Kultury w Dziwnowie. 

PHN, PHH i ZMPSIŚ rozpoczynają współpracę

14.03.2019
Polski Holding Nieruchomości, Polski Holding Hotelowy i Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście nawiązują współpracę przy realizacji budowy nowego obiektu hotelowego na wyspie Wolin. Przedstawiciele trzech spółek podpisali dzisiaj list intencyjny w tej sprawie.

Nowy system dokowania

11.03.2019
W październiku 2017r. została podpisana Umowa o udzielenie dotacji z Instrumentu „Łącząc Europę (CEF) - sektor transportu na działanie „Zrównoważone usługi morsko – lądowe Szwecja – Polska III”.

Brytyjska misja handlowa z naszym udziałem

08.03.2019
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA uczestniczył w trzydniowej brytyjskiej misji handlowej w Polsce.

Dostaliśmy nagrodę „Tego, który zmienia polski przemysł”

27.02.2019
Polskie porty morskie o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej z nagrodą „Tego, który zmienia polski przemysł”. Nagrody wręczono 27 lutego br. w Warszawie podczas uroczystej gali wieńczącej XIX edycję Forum Zmieniamy Polski Przemysł. Odebrali ją minister Marek Gróbarczyk wraz z szefami zarządów portów, w tym z prezesem ZMPSiŚ Dariuszem Słaboszewskim.