Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Aktualności

Konferencja FRACHT 2018

13.04.2018
Prezes ZMPSiŚ SA – Dariusz Słaboszewski wziął udział  w 6. Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2018, które odbyło się w dniach 11-12 kwietnia br. w Gdańsku.

Pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej

10.04.2018
Delegacja ZMPSiŚ SA z wiceprezesem Kazimierzem Drzazgą na czele uczestniczyła 10 bm. w uroczystości upamiętniającej 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Wstępne warianty modernizacji Odry

06.04.2018
Druga konferencja konsultacyjna dla nadodrzańskich samorządów odbyła się w Szczecinie 5 kwietnia br. Dyskusje koncentrowały się wokół nowych szans rozwoju i wyzwań dla samorządów położonych wzdłuż Odry związanych z programem rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej. Podczas spotkania zaprezentowane zostały m.in. wstępne warianty modernizacji Odry na jej granicznym odcinku.

Transport intermodalny podczas konferencji w Nadarzynie

22.03.2018
Dariusz Słaboszewski - prezes ZMPSiŚ SA bierze udział w 2. Targach Transportu Intermodalnego, które rozpoczęły się 21 marca w podwarszawskim Nadarzynie i potrwają do piątku 23 marca br.  Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło m.in. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Po dwóch miesiącach przeładunki w górę

15.03.2018
W styczniu i lutym br. wzrosły przeładunki w portach w Szczecinie i Świnoujściu. Porty zamknęły ten okres wynikiem o 15 procent lepszym niż rok wcześniej.

Podpisaliśmy porozumienie z portem w Kłajpedzie

09.03.2018
Zarządy portów Szczecin-Świnoujście i Kłajpeda podpisały w Wilnie 9 marca br. porozumienie o współpracy portów i uruchomieniu połączenia promowego Świnoujście-Kłajpeda. Dokument w obecności premierów Polski - Mateusza Morawieckiego oraz Litwy - Sauliusa Skvernelisa podpisali: prezes ZMPSiŚ SA - Dariusz Słaboszewski oraz Arvydas Vaitkus – dyrektor generalny portu w Kłajpedzie.

Drugi raz oddaliśmy krew

28.02.2018
Blisko 15 litrów krwi zebrano w szczecińskim porcie. Specjalną akcję zorganizował w ostatnim dniu lutego br. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK działający przy Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Oddaj z nami krew w porcie

27.02.2018
Przyjdź i oddaj z nami krew w porcie. Wspólna akcja już jutro 28 lutego br. Start o godz. 8.00.

Rozwój przewozów promowych

26.02.2018
O rozwoju przewozów promowych dyskutowano podczas specjalnej konferencji, która odbyła się 23 lutego br. w Warszawie w siedzibie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Spotkaniu przewodniczył wiceszef resortu - Grzegorz Witkowski. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście reprezentowali prezes Dariusz Słaboszewski oraz dyrektor ds. handlowych - Aneta Szreder-Piernicka. Obecni byli również przedstawiciele Polskiej Żeglugi Bałtyckiej oraz szwedzkiego portu Ystad.

Ładunki ponadgabarytowe - informacja

22.02.2018
Uwaga spółki przeładunkowe funkcjonujące na terenach administrowanych przez ZMPSiŚ SA