Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Aktualności

Gratulujemy mistrzyni

22.05.2015
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA serdecznie gratuluje Paulinie Śmiechowskiej z Klubu Sportowego Inwalidów „Start Szczecin” zdobycia trzech złotych medali Mistrzostw Polski juniorów osób niepełnosprawnych w lekkiej atletyce w Kozielicach. Paulina wygrała biegi na 100 i 200 metrów oraz była pierwsza w konkursie pchnięcia kulą.

Fundusze unijne dla gospodarki morskiej

22.05.2015
Spotkanie na temat możliwości dofinasowania z funduszy Unii Europejskiej w perspektywie 2014-2020 projektów, realizowanych przez przedsiębiorstwa  związane z gospodarką morską odbyło 21 bm. się w siedzibie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Fenomeny pogranicza – konferencja w porcie

20.05.2015
Nowe oblicza nadwodnych terenów przemysłowych, pod takim tytułem odbędzie się 18 czerwca br. w szczecińskim porcie V Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu Fenomeny Pogranicza. Organizują ją Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Ambasador Innowacyjności 2015

14.05.2015
Po raz kolejny Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA został doceniony w dziedzinie IT.

Elewator „Ewa” wraca do gry

28.04.2015
Copenhagen Merchants Holding A/S z Danii decyzją Zarządu Morskich Portów Szczecin i  Świnoujście SA będzie dzierżawić przez najbliższe 30 lat elewator zbożowy „Ewa” w szczecińskim porcie. 

Wizyta ambasadora Litwy

23.04.2015
Ambasador Litwy w Polsce, Šarūnas Adomavičius, pełniący tę funkcję od jesieni 2014 roku, gościł z roboczą trzydniową wizytą w Szczecinie. W trakcie swojego pobytu zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielami Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, z Prezesem Zarządu, dr. Zbigniewem Miklewiczem. W spotkaniu uczestniczyli również: Konsul Honorowy Litwy w Polsce, Wiesław Wierzchoś, Honorowy Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Kłajpedzie, Tadeusz J. Macioł - szczecinianin z pochodzenia, a także mec. Bartłomiej Sochański, Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec.

Dni Skandynawskie z udziałem portu Szczecin-Świnoujście

20.04.2015
„Realizowane i planowane projekty rozwoju infrastruktury portowej” – to temat przewodni prezentacji zespołu portowego Szczecin-Świnoujście  podczas Polsko-Duńskiego Forum Portowego zorganizowanego w ramach tegorocznych Dni Skandynawskich, które odbyły się  w dniach 16-19 kwietnia br. w Szczecinie.

Wielkie mycie Ewy

17.04.2015
Ściany elewatora „Ewa” w szczecińskim porcie przechodzą wielkie mycie i czyszczenie. Prace rozpoczęły się zaraz po świętach i potrwają do końca maja br. Łącznie wyczyszczonych i poddanych konserwacji będzie 13,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni elewacji.

Wzrostowy pierwszy kwartał w porcie

16.04.2015
O 4,4% wzrosły przeładunki w zespole portowym Szczecin-Świnoujście w marcu br. oraz o 3,1 % w pierwszym kwartale 2015 w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku.

Pomarańczowy rekin w Świnoujściu

13.04.2015
Nordic Olimpic – masowiec o imponujących rozmiarach i wyglądzie zawitał podczas swojego dziewiczego rejsu do Świnoujścia.