Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Aktualności

Dalej dwucyfrowy wzrost przeładunków

18.05.2017
Kwiecień br. okazał się kolejnym miesiącem z dwucyfrowym wzrostem przeładunków towarów w portach w Szczecinie i Świnoujściu. Także wynik za pierwsze cztery miesiące br. porty zamknęły wynikiem dwucyfrowym. W samym kwietniu br. przeładunki były wyższe o 13,5 proc. wobec kwietnia 2016. Z kolei bilans za okres styczeń-kwiecień 2017, to więcej towarów o 10 proc. w porównaniu z zeszłym rokiem. W sumie dotychczas w obu portach przeładowano 8 523 tys. ton towarów.

Konsultacje - gospodarowanie odpadami

17.05.2017
Działąjąc zgodnie z art. 9 ust 2 a ustawy z dnia 12 września 2002 r. o portowych urządzeniach do odbioru odpadów oraz pozostałości ładunkowych ze statków (Dz.U. Nr 166, poz. 1361, z późn. zm.).poniżej publikujemy plany gospodarowania odpadami i pozostałościami ładunkowymi ze statków w portach w Szczecinie i w Świnoujściu celem ich udostępnienia do konsultacji użytkownikom portu. 

Port Community System – spotkanie w Szczecinie

12.05.2017
12 maja br. w siedzibie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. w obecności przedstawicieli Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A., Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. oraz przedstawicieli branży portowej, logistycznej i administracji publicznej odbyło się kolejne spotkanie organizowane przez Instytut Logistyki i Magazynowania z Poznania, poświęcone przyszłości budowy Polskiego Port Community System - neutralnej, bezpiecznej i otwartej platformy elektronicznej, umożliwiającej inteligentną wymianę informacji w portach.

Kongres Europejski w Katowicach

12.05.2017
W dniach 10-12 maja br. w Katowicach odbywa się dziewiąta edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w ramach, którego odbyła się dyskusja poświęcona polskim portom. Wziął w niej udział prezes ZMPSiŚ SA, Dariusz Słaboszewski.

O planach dot. Odry

06.05.2017
Scenariusz działań dotyczących użeglownienia Odrzańskiej Drogi Wodnej zaprezentował na specjalnej konferencji Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

EFIP zakończył obrady

28.04.2017
W drugim dniu wizyty członków EFIP - Europejskiego Stowarzyszenia Portów Żeglugi Śródlądowej (The European Federation of Inland Ports- EFIP),  28 kwietnia br. w siedzibie ZMPSiŚ SA odbyło się posiedzenie grupy roboczej komitetu wykonawczego tej organizacji. W obradach wziął udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej  - Jerzy Materna oraz dyrektor Departamentu Żeglugi Śródlądowej – Monika Niemiec-Butrym.

EFIP już w Szczecinie

27.04.2017
27 kwietnia br. rejsem po Odrze ze Szczecina do Polic na pokładzie statku „Kapitan Cook”  rozpoczęła się wizyta członków organizacji EFIP - Europejskiego Stowarzyszenia Portów Żeglugi Śródlądowej (The European Federation of Inland Ports- EFIP), do którego od września ubiegłego roku należy także Zarząd Morskich portów Szczecin i Świnoujście SA.  Jego przedstawiciele pełnili rolę gospodarza podczas rejsu.

Będziemy europejską stolicą żeglugi śródlądowej

25.04.2017
Już za dwa dni 27 i 28 kwietnia br. Szczecin będzie europejską stolicą żeglugi śródlądowej. W siedzibie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA odbędzie się posiedzenie grupy roboczej komitetu wykonawczego międzynarodowej organizacji EFIP - Europejskiego Stowarzyszenia Portów Żeglugi Śródlądowej (ang. EFIP - The European Federation of Inland Ports). ZMPSiŚ SA jest jego członkiem od września ub. br. Stąd m.in. decyzja o organizacji tego wydarzenia właśnie w szczecińskim porcie.

Wysokie wzrosty przeładunków w pierwszym kwartale

18.04.2017
Wysokie wzrosty przeładunków w marcu br. odnotowały porty w Szczecinie i Świnoujściu. Łączne obroty portowe w tym okresie wyniosły 2.402,0 tys. ton i były wyższe o 15,7% w stosunku do analogicznego miesiąca roku poprzedniego.