Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Aktualności

Aktualności

Elewator Ewa w szczecińskim porcie do wydzierżawienia

21.10.2014
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. właśnie ogłosił przetarg na dzierżawę budynku Elewatora Ewa w szczecińskim porcie.

Zaproszenie na Dni Morza w Pradze

21.10.2014
W imieniu portów Gdańsk, Gdynia, Szczecin i Świnoujście, dzięki wsparciu Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Pradze oraz Stowarzyszeniu Spedycji i Logistyki RC mamy przyjemność zaprosić Państwa na obchody „Dni Morza w Pradze 2014”, które odbędą się 23 października 2014 roku w Hotelu Savoy, Keplerova 6 – Praha 1.

Konferencja o portach morskich

16.10.2014
Polskie porty morskie w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2020 – pod takim hasłem odbyła się w Szczecinie 16 października br. konferencja naukowa. Zorganizowano ją po latach przerwy, po raz ósmy w ramach cyklu konferencji Porty morskie.

SKO ws. zmiany stawki 0,3% dla Szczecina i Świnoujścia

08.10.2014
W dniu 7 października br. na wniosek ZMPSiŚ S.A. odbyło się posiedzenie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Szczecinie dotyczące obniżenia stawki procentowej opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości portowych z 3 na 0,3%.

Wyróżnienie dla zespołu portowego

07.10.2014
W najbliższą środę 8 bm. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. otrzyma wyróżnienie za wkład w rozwój polskiej gospodarki. List gratulacyjny wręczy Wiceprezes Rady Ministrów Janusz Piechociński. Spółka otrzymała to wyróżnienie w dowód uznania kreatywności i innowacyjności oraz budowy polskiej marki za granicą. Stanowi ono także podziękowanie za wkład ZMPSiŚ S.A. w rozwój gospodarki w sektorze związanym z transportem szynowym.

Polsko-niemiecka wymiana doświadczeń

06.10.2014
Z udziałem przedstawicieli ZMPSiŚ S.A.  odbyło się 29 września br.  polsko-niemiecke spotkanie poświęcone obustronnej wymianie doświadczeń pn. „Położenie transgraniczne wspólną szansą rozwojową”. 

Terminal Cronimet w szczecińskim porcie już otwarty

03.10.2014
Ponad rok temu odbyło się uroczyste wbicie łopaty, rozpoczynające budowę nowego terminalu w porcie w Szczecinie. Prowadzona przez firmę CRONIMET PL sp. z o.o. inwestycja miała na celu uruchomienie w szczecińskim porcie  terminalu dla obsługi metali żelaznych i nieżelaznych.

Kolejny krok dla pogłębienia toru wodnego

30.09.2014
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA wziął udział w zorganizowanej przez Urząd Morski w Szczecinie konferencji prasowej, która odbyła się w Czerwonym Ratuszu, w dniu 29.09.2014. Spotkanie poświęcone zostało strategicznej inwestycji dla przyszłości zachodniopomorskich portów, jaką jest modernizacja toru wodnego Świnoujście-Szczecin na Kanale Piastowskim i Mielińskim. Jest to już II etap prac modernizacyjnych prowadzonych przez Urząd Morski w Szczecinie na torze wodnym. Inwestycja rozpoczęła się w 2013 roku, a zakończenie planowane jest na połowę 2015 roku. Podczas konferencji omówiony został zakres rzeczowy projektu, stopień zaawansowania prac oraz  związane z realizacją inwestycji aspekty środowiskowe. Podkreślono także najciekawsze elementy prowadzonej inwestycji – kolejne odkrycia nurków pracujących na torze Świnoujście-Szczecin. Nie zabrakło także szerszego kontekstu gospodarki morskiej i znaczenia inwestycji z perspektywy portów. Przede wszystkim wskazać należy możliwość poprawy dostępu do portów od strony morza, poprawę stanu infrastruktury technicznej oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa żeglugi.

Innowacyjny Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA

29.09.2014
W dniu 25 września br. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. został doceniony w dziedzinie IT i odebrał z rąk wiceminister Grażyny Henclewskiej wyróżnienie Ministra Gospodarki za innowacyjne zastosowanie technologii teleinformatycznych w gospodarce.

ZMPSiŚ S.A. z certyfikatem ISO na kolejne trzy lata

27.09.2014
W dniach 23-25 września br. w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. odbył się audit recertyfikacyjny  Zintegrowany System Zarzadzania  (ISO) w Spółce.