Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Aktualności

Aktualności

Projekty planów ochrony dla obszarów Natura 2000

14.11.2014
Informujemy o możliwości zapoznania się z projektami planów ochrony dla obszarów Natura 2000 (obszary morskie). 

Przedłużanie ważności przepustek

12.11.2014
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA informuje, że od 1-go grudnia 2014 r. w Biurze Przepustek będzie odbywać się przedłużanie ważności przepustek stałych osobowych i przepustek samochodowych uprawniających do wejścia i wjazdu na teren portu. 

Konferencja w Ostrawie

05.11.2014
Międzynarodowa konferencja skierowana na rozwój infrastruktury transportowej Kraju Morawsko-Śląskiego oraz jego połączeń z sąsiednimi regionami odbyła się 4 bm. w Ostrawie. Na spotkaniu swoją ofertę skierowaną do przedsiębiorców Republiki Czeskiej przedstawił Zarząd Morskich Portów Szczecin i  Świnoujście.

Wyjątkowa Ewa do wydzierżawienia

27.10.2014
Unikatowy na europejską, a nawet światową skalę, dający możliwość multifunkcjonalnego wykorzystania, budynek w szczecińskim porcie do wydzierżawienia.

Polskie porty na Dniach Morza w Pradze

23.10.2014
Prezentacja oferty polskich portów dedykowanej rynkowi czeskiemu, a także nawiązanie kontaktów handlowych oraz wymiana doświadczeń pomiędzy polskimi i czeskimi przedsiębiorcami, jak również stworzenie platformy do współpracy potencjalnych partnerów biznesowych z obu krajów – to główne cele tegorocznych obchodów Dni Morza w Pradze, które odbyły się 23 października br.

Konferencja o portach morskich

16.10.2014
Polskie porty morskie w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2020 – pod takim hasłem odbyła się w Szczecinie 16 października br. konferencja naukowa. Zorganizowano ją po latach przerwy, po raz ósmy w ramach cyklu konferencji Porty morskie.

SKO ws. zmiany stawki 0,3% dla Szczecina i Świnoujścia

08.10.2014
W dniu 7 października br. na wniosek ZMPSiŚ S.A. odbyło się posiedzenie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Szczecinie dotyczące obniżenia stawki procentowej opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości portowych z 3 na 0,3%.

Wyróżnienie dla zespołu portowego

07.10.2014
W najbliższą środę 8 bm. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. otrzyma wyróżnienie za wkład w rozwój polskiej gospodarki. List gratulacyjny wręczy Wiceprezes Rady Ministrów Janusz Piechociński. Spółka otrzymała to wyróżnienie w dowód uznania kreatywności i innowacyjności oraz budowy polskiej marki za granicą. Stanowi ono także podziękowanie za wkład ZMPSiŚ S.A. w rozwój gospodarki w sektorze związanym z transportem szynowym.

Polsko-niemiecka wymiana doświadczeń

06.10.2014
Z udziałem przedstawicieli ZMPSiŚ S.A.  odbyło się 29 września br.  polsko-niemiecke spotkanie poświęcone obustronnej wymianie doświadczeń pn. „Położenie transgraniczne wspólną szansą rozwojową”. 

Terminal Cronimet w szczecińskim porcie już otwarty

03.10.2014
Ponad rok temu odbyło się uroczyste wbicie łopaty, rozpoczynające budowę nowego terminalu w porcie w Szczecinie. Prowadzona przez firmę CRONIMET PL sp. z o.o. inwestycja miała na celu uruchomienie w szczecińskim porcie  terminalu dla obsługi metali żelaznych i nieżelaznych.