Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Aktualności

Aktualności

Zintegrowany system bezpieczeństwa nawigacyjnego w Świnoujściu już działa

30.07.2014
W połowie lipca zakończyły się próby związane z uruchomieniem zintegrowanego systemu bezpieczeństwa nawigacyjnego na nowym nabrzeżu przeznaczonym do odbioru skroplonego gazu ziemnego w porcie zewnętrznym w Świnoujściu. To ostatnie zadanie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA związane z budową nabrzeża w porcie zewnętrznym w Świnoujściu. Uruchomienie systemu możliwe było dzięki doprowadzeniu zasilania energetycznego do części morskiej terminala przez spółkę Polskie LNG SA.

Podsumowanie pierwszego półrocza 2014

24.07.2014
Systematycznie rosną przeładunki w portach w Szczecinie i Świnoujściu. W porównaniu do pierwszego półrocza ubiegłego roku wzrosły one o 8%, osiągając poziom 11,4 mln ton.

Kolejny krok do wykupu akcji

02.07.2014
Trwają dalsze czynności związane z uruchomieniem procedury wykupu akcji pracowniczych ZMPSiŚ S.A. W kwietniu br. Spółka przyjęła opracowany wspólnie z Międzyzwiązkowym Zespołem Negocjacyjnym ds. Wykupu Akcji Pracowniczych dokument pn. „Regulamin umarzania akcji pracowników i byłych pracowników Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.”. Dokument reguluje zasady i tryb umarzania akcji, w którym określono, że kolejność wykupu akcji następować będzie według dat urodzenia akcjonariuszy (PESEL).

Projekt instrukcji IRiESD do publicznej konsultacji

01.07.2014
Zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo energetyczne, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. ma obowiązek przedstawić do publicznej konsultacji projekt instrukcji IRiESD  dla ZMPSiŚ S.A. W związku z powyższym, zgodnie z procedurą określoną w Ustawie Prawo energetyczne, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. przedstawia do publicznej  konsultacji wszystkich użytkowników systemu elektroenergetycznego projekt Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej dla ZMPSiŚ S.A.

Premier w siedzibie ZMPSiŚ SA

16.06.2014
13.06.2014 Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA gościł Jana Krzysztofa Bieleckiego, Przewodniczącego  Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów.

Po raz drugi w Szczecinie o gospodarce morskiej

16.06.2014
W dniach 12-14.06 odbył się II Międzynarodowy Kongres Morski. To było największe spotkanie branży morskiej w tej części Europy - ponad 500 uczestników oraz pięćdziesięciu prelegentów zebrało się w Szczecinie by wspólnie zastanowić się nad kondycją i rozwojem branży morskiej. W tych dniach miasto zamieniło się w prawdziwe centrum dyskusji o gospodarce morskiej.

Pierwszy pełnomorski wycieczkowiec w sezonie 2014

09.06.2014
M/v Delphin to pierwszy w tym sezonie pełnomorski wycieczkowiec, jaki zawija do portu w Szczecinie.  Nasze miasto odwiedzi 10 czerwca.

Zaproszenie na warsztaty II Międzynarodowego Kongresu Morskiego

04.06.2014
„Odra stymulatorem rozwoju gospodarczego przyległych regionów w aspekcie międzynarodowym” - to temat warsztatów II Międzynarodowego  Kongresu Morskiego. 

Zakończenie inwestycji pn. PRZEBUDOWA INFRASTRUKTURY DROGOWEJ W PORTACH W SZCZECINIE I ŚWINOUJŚCIU

22.05.2014
22 maja 2014 na nowo wyremontowanym odcinku drogi przy nabrzeżu Egipskim, vis a vis zacumowanego zabytkowego statku THPV Bembridge, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zorganizował uroczyste zakończenie robót związanych z inwestycją pn.: „Przebudowa infrastruktury drogowej w portach w Szczecinie i Świnoujściu”, realizowanej w rejonie przeładunków drobnicowych i masowych.

Polsko-Niemiecki Dzień Logistyki z Portami Szczecin-Świnoujście

16.05.2014
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA wziął udział w Polsko-Niemieckim Dniu Logistyki, który w tym roku zorganizowany został w miejscowości Erkner, obok Berlina.