Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Aktualności

Umowa z wykonawcą nowego parkingu dla ciężarówek w Świnoujściu podpisana

14.02.2020
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA oraz  firma PRO-TRA BUILDING Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu podpisały 14 lutego br. umowę na wybudowanie w formule zaprojektuj i zbuduj nowego parkingu dla ciężarówek przy terminalu promowym w Świnoujściu.

Zaproszenie do wyrażenia zainteresowania

31.01.2020
ZAPROSZENIE DO WYRAŻENIA ZAINTERESOWANIA realizacją przedsięwzięcia: Budowa Głębokowodnego Terminala Kontenerowego w Porcie Zewnętrznym w Świnoujściu szczegóły: kliknij tutaj 

Podsumowanie 2019

28.01.2020
28 stycznia br. na specjalnej konferencji prasowej zarząd portów Szczecin i Świnoujście podsumował miniony 2019 pod względem przeładunków, inwestycji oraz utrzymania infrastruktury portowej.

Wyniki postępowania rekrutacyjnego na stanowisko wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych

21.01.2020
W dniu 20 stycznia 2020 roku Rada Nadzorcza Spółki „Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.” powołała Pana Daniela Stachiewicza na stanowisko Wiceprezesa ds. Ekonomiczno - Finansowych Spółki,  począwszy od dnia 01 marca 2020 roku.

Koncert inaugurujący rok jubileuszowy

19.01.2020
Koncert inaugurujący jubileusz 70-lecia polskiego zarządu w portach w Szczecinie i Świnoujściu odbył się w dniach 18 i 19 stycznia br. w Szczecinie i Świnoujściu.

Inżynier kontraktu dla budowy nowego parkingu dla ciężarówek w Świnoujściu wybrany

10.01.2020
Firma NBQ ze Szczecina została wybrana na inżyniera kontraktu dla inwestycji związanej z budową nowego parkingu dla ciężarówek przy terminalu promowym w Świnoujściu. Umowa w tej sprawie  została podpisana w piątek 10 stycznia br.

Ponad 720 milionów złotych z UE na inwestycje transportowe w Zachodniopomorskim, Wielkopolskim, Kujawsko - Pomorskim, Łódzkim i Lubuskim

20.12.2019
Środki unijne z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zostaną przeznaczone na modernizację kolei oraz rozwój żeglugi morskiej i śródlądowej w Polsce. 20 grudnia br. Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisało sześć umów o dofinansowanie z czterema Beneficjentami - PKP PLK S.A., Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A., Gminą Miasto Świnoujście i Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie.

Oświadczenia Rady Interesantów Portów Szczecin oraz Świnoujście

17.12.2019
W związku z  zapowiedziami Armatorów Morskich Jednostek Wędkarskich blokowania portów o strategicznym znaczeniu dla gospodarki narodowej, do których to należą porty w Szczecinie i Świnoujściu,, Rady Interesantów obu portów wydały stosowne oświadczenia w tej sprawie.

Poprawić żeglowność Odry

28.11.2019
Seminarium podsumowujące Projekt badawczy w zakresie poprawy żeglowności rzeki Odry odbyło się 28 listopada br. w Szczecinie.

Umowa pomiędzy RP a ZEA

20.11.2019
W siedzibie MGMiŻŚ minister Marek Gróbarczyk oraz Abdullah Belhaif Al Nuaimi, minister infrastruktury i rozwoju Zjednoczonych Emiratów Arabskich podpisali umowę o transporcie morskim między Polską a ZEA.