Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Aktualności

Portowe szlaki kolejowe zmieniają się na lepsze

25.01.2021
W porcie Szczecin pojawiła się nowa linia kolejowa. Wygląda imponująco. Mierzy blisko trzy i pół kilometra. Docelowo będzie długa na pięć kilometrów. Skomunikuje Ostrów Grabowski, w tym  m.in. obecnie Fińskie nabrzeże kontenerowe ze szklakami kolejowymi wiodącymi do i z kompleksu portowego Szczecin-Świnoujście.

Terminal kontenerowy w Świnoujściu. Zrównoważony rozwój portu i miasta!

22.01.2021
Koncepcja zewnętrznego kompleksu portowego z głębokowodnym terminalem kontenerowym i terminalem uniwersalnym oraz funkcjonującym już gazoportem to nowa wizja zrównoważonego rozwoju Świnoujścia, zarówno w obszarze gospodarczym, turystycznym jak i uzdrowiskowym. Tym projektem Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście wpisuje się w obszar społecznie odpowiedzialnego biznesu.

Pierwsze efekty prac inwestycji w porcie Szczecin – Kanał Dębicki już widoczne

21.01.2021
W rejonie Kanału Dębickiego szczecińskiego portu widać już pierwsze efekty prac modernizacyjnych. Na terenie Ostrowa Grabowskiego wykonawca robót konsorcjum firm NDI Sp. z o.o. oraz NDI SOPOT S.A. dokonał już wycinki większości zieleni kolidującej z inwestycją. Z kolei na nabrzeżu Czeskim usunięto rampę ro-ro. W kolejnych dniach prace rozbiórkowe będą kontynuowane. Na początku lutego br. spodziewana jest dostawa pali konstrukcyjnych, które posłużą do budowy nabrzeża Czeskiego.

Realizacja zadań promocyjno-informacyjnych dla projektu pn. „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej w portach w Szczecinie i Świnoujściu”

19.01.2021
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza do złożenia oferty w ramach  zapytania ofertowego na wykonanie zadania pn.: "Realizacja zadań promocyjno-informacyjnych dla projektu pn. „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej w portach w Szczecinie i Świnoujściu”.

Będzie nowy statek pożarniczy w zespole portów Szczecin-Świnoujście

19.01.2021
Do  15 lutego br. mają czas oferenci zainteresowani przetargiem jaki ogłosił Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście na zakup statku pożarniczego.

Zespół portów Szczecin-Świnoujście podsumował przeładunki za 2020 rok

18.01.2021
Na nabrzeżach, których gospodarzem jest Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA przedsiębiorstwa portowe obsłużyły w 2020 roku podobną ilość ładunków jak w roku 2019. Porty zakończyły rok wynikiem 31 177,5 tys. ton, co wobec 32 268 tys. ton z roku 2019 jest wynikiem mniejszym o 3,4 proc.

Świnoujście. Terminal będzie obsługiwał do 2 mln kontenerów rocznie!

15.01.2021
Głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu nie tylko pozwoli zawijać największym kontenerowcom oceanicznym. Projektowany port zewnętrzny będzie mógł obsługiwać do 2 mln TEU rocznie.

Roboty na Terminalu Promowym w Świnoujściu na półmetku, czas na sprzęt

13.01.2021
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ogłosił przetarg na dostawę wyposażenia do obsługi ładunków intermodalnych na Terminalu Promowym w Świnoujściu.

Będzie nowoczesna i ekologiczna kotłownia na Terminalu Promowym Świnoujście

12.01.2021
Na Terminalu Promowym w Świnoujściu jeszcze w tym roku powstanie nowoczesna i ekologiczna kotłownia. Chcą ją wykonać dwie firmy, które zgłosiły się w odpowiedzi na przetarg, który w tej sprawie ogłosił gospodarz terenu - Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Zielony port coraz bliżej. ZMPSiŚ szuka wykonawcy, który zmodernizuje infrastrukturę techniczną

11.01.2021
Port Szczecin-Świnoujście poszukuje wykonawcy, który zrealizuje zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej w portach w Szczecinie i w Świnoujściu”. ZMPSiŚ ogłosił przetarg w tej sprawie i czeka na oferty do 10 lutego br.