Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Aktualności

Posiedzenie wyjazdowe radnych Sejmiku

24.11.2015
W dniu 24 listopada br. w siedzibie Zarządu Morskich Portów Szczecin-Świnoujście odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Doraźnej ds. Gospodarki Morskiej w Subregionie Dolnej Odry i Zalewu Szczecińskiego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

ZMPSiŚ S.A. finalistą konkursu Lider Cyfrowego Biznesu 2015

24.11.2015
W czasie odbywającego się w Warszawie w dniach 19-20 listopada 2015 r. pod patronatem ministerstwa Gospodarki - II FORUM LIDERÓW CYFROWEGO BIZNESU ogłoszono finalistów tegorocznej edycji konkursu Lider Cyfrowego Biznesu.

Wielka „Diamantina” w Szczecinie

12.11.2015
Długi na 229 metrów i szeroki na ponad 32 metry  grecki masowiec „Diamantina” o nośności 82 139 ton zawinął do portu w Szczecinie. Jest to kolejny duży masowiec, jakie w ostatnim czasie były w szczecińskim porcie.

Delegacja portu w Kłajpedzie z wizytą u nas

10.11.2015
Wizyta studyjna przedstawicieli portu w Kłajpedzie odbyła się w zespole portów Szczecin-Świnoujście w dniach 4-6 listopada br.

Informacja dot. przedłużenia ważności przepustek

10.11.2015
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA informuje, że od 1 grudnia 2015 r. w Biurze Przepustek odbywać się będzie przedłużanie ważności przepustek stałych osobowych i przepustek samochodowych uprawnionych do wejścia i wjazdu na teren portu. 

Giganty w porcie

29.10.2015
W Szczecińskim porcie w rejonie ładunków masowych przy nabrzeżach Katowickim i Chorzowskim odbywał się rozładunek dwóch statków typu Panamax. Intensywnie pracowano także przy sąsiednich nabrzeżach Gliwickim i Górnośląskim, gdzie cumowały kilkunastotysięczniki, a także mniejszy statek przy nabrzeżu  Bytomskim. Obecność tych jednostek dowodzi silnej pozycji zespołu portów Szczecin-Świnoujście na rynku przewozów morskich.

Imponujące stanowisko promowe w Świnoujściu otwarte

28.10.2015
Przecięcie wstęgi Imponująca inwestycja na terminalu promowym w Świnoujściu dotycząca budowy nowego stanowiska promowego zakończona. W rezultacie do Świnoujścia będą mogły teraz zawijać duże promy o maksymalnej długości 220 m oraz największe pełnomorskie statki wycieczkowe, jakie  mogą wejść na Bałtyk. Uroczyste otwarcie odbyło się 28 października br.

Dziennikarze z Czech w porcie

23.10.2015
Przedstawiciele czeskich mediów przebywali 22 października br. z wizytą studyjną w zespole portów Szczecin-Świnoujście.

Już wkrótce w szczecińskim porcie nowoczesne centrum logistyczne

12.10.2015
Waimea Logistic Park 1 Sp. z o.o. spółka należąca do grupy Waimea Holding S.A. wybuduje z szczecińskim porcie nowoczesne centrum logistyczne „Waimea Logistic Park – Port Morski Szczecin”.

Jubileuszowa Gala

07.10.2015
W Filharmonii Szczecińskiej, w obecności najznakomitszych gości – przedstawicieli władz centralnych, wojewódzkich, samorządowych i miejskich, a także instytucji, przedsiębiorców branży morskiej oraz środowisk naukowych - odbyła się 6 października br. Gala Jubileuszowa z okazji 65-lecia polskiego zarządu w portach w Szczecinie i Świnoujściu. Portowe święto, swoją obecnością uświetnili m.in. wiceminister gospodarki Jerzy Pietrewicz, wiceminister infrastruktury i rozwoju Dorota Pyć, wojewoda zachodniopomorski Marek Tałasiewicz, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa oraz prezydent miasta Szczecina Piotr Krzystek.