Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Aktualności

Porty zapraszają czeskich partnerów do współpracy

01.07.2015
W ostatnim dniu czerwca br. odbyły się obchody Dni Morza w Pradze. Głównymi założeniami tegorocznego wydarzenia była prezentacja oferty polskich portów, skierowanej na czeski rynek a także nawiązanie kontaktów handlowych i wymiana doświadczeń pomiędzy polskimi i czeskimi przedsiębiorcami. Dni Morza w Pradze to międzynarodowe spotkanie promujące działalność trzech największych portów morskich: Gdańska, Gdyni i zespołu Szczecin-Świnoujście – portów o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej. W spotkaniu, zorganizowanym przy wsparciu Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Pradze, wzięło udział kilkudziesięciu przedstawicieli logistyki i firm spedycyjnych z Czech. 

Uzupełnienie do oświadczenia

23.06.2015
W uzupełnieniu oświadczenia Zarządu Spółki z dnia 19.06.2015 roku, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA informuje, że zgodnie z oświadczeniem przekazanym Spółce przez Wykonawcę, zawarty w cytowanej informacji  prasowej NIK, dotyczącej Raportu Najwyższej Izby Kontroli o wynikach kontroli "Gospodarka finansowa i inwestycyjna portów morskich o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej", akapit dotyczący prawdopodobieństwa, iż w dokumentacji przetargowej celowo zaniżono ilość robót czerpalnych, aby potem przy realizacji zlecenia zyskała wybrana firma, w żadnym wypadku nie odnosi się do Wykonawcy.

Oświadczenie Zarządu ZMPSiŚ SA

18.06.2015
W dniu 18.06.2015 r. w godzinach porannych na stronie PAP pojawiła się informacja nt. wyników kontroli NIK w polskich portach oparta na Informacji o wynikach kontroli "Gospodarka finansowa i inwestycyjna portów morskich o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej" (nr KIN-4101-003-00/2014, nr ewid. 195/2014/P/14/031/KIN), którą to Najwyższa Izba Kontroli opublikowała na swoich stronach internetowych w tymże dniu o godz. 13.07.

Nadwodne tereny przemysłowe – relacja z konferencji

18.06.2015
Piąta Konferencja Naukowa z cyklu "Fenomeny pogranicza 2015" dotycząca problematyki przekształceń i współistnienia nadwodnych terenów przemysłowych oraz przestrzeni ogólnodostępnych miasta odbyła się w szczecińskim porcie 18 czerwca br.

3. Międzynarodowy Kongres Morski za nami

17.06.2015
W dniach 10-12 czerwca br. już po raz trzeci z rzędu Szczecin gościł ekspertów branży morskiej z całego świata. Stało się to za sprawą 3. Międzynarodowego Kongresu Morskiego.

Złota Luneta trafiła do portu

14.06.2015
W czasie odbywających się w Szczecinie finałów regat The Tall Ships Regatta 2015 w niedzielę 14 czerwca br. na  pokładzie żaglowca „Dar Młodzieży” wręczono „Złote Lunety” – nagrody przyznawane co dwa lata przez miesięcznik „Obserwator Morski”. Były też dyplomy dla osób i instytucji związanych z branżą morską.

Nowe nabrzeże w szczecińskim porcie otwarte

09.06.2015
Nowo wybudowane nabrzeże Niemieckie zostało uroczyście otwarte we wtorek 9 czerwca br. w szczecińskim porcie. Przecięcia wstęgi dokonali Prezydent Miasta Szczecina, Piotr Krzystek, Prezydent Miasta Świnoujścia, Janusz Żmurkiewicz, jak również Prezes Zarządu dr Zbigniew Miklewicz oraz Wiceprezesi Paweł Adamarek i Krzysztof Sadowski.

Gratulujemy mistrzyni

22.05.2015
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA serdecznie gratuluje Paulinie Śmiechowskiej z Klubu Sportowego Inwalidów „Start Szczecin” zdobycia trzech złotych medali Mistrzostw Polski juniorów osób niepełnosprawnych w lekkiej atletyce w Kozielicach. Paulina wygrała biegi na 100 i 200 metrów oraz była pierwsza w konkursie pchnięcia kulą.

Fundusze unijne dla gospodarki morskiej

22.05.2015
Spotkanie na temat możliwości dofinasowania z funduszy Unii Europejskiej w perspektywie 2014-2020 projektów, realizowanych przez przedsiębiorstwa  związane z gospodarką morską odbyło 21 bm. się w siedzibie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Fenomeny pogranicza – konferencja w porcie

20.05.2015
Nowe oblicza nadwodnych terenów przemysłowych, pod takim tytułem odbędzie się 18 czerwca br. w szczecińskim porcie V Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu Fenomeny Pogranicza. Organizują ją Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.