Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Aktualności

Polskie LNG rozpoczęło postepowanie przetargowe dotyczące części morskiej Terminalu LNG w Świnoujściu

04.01.2019
Polskie LNG oficjalnie informuje o rozpoczęciu postępowania przetargowego, które wyłoni wykonawcę czwartego elementu Programu Rozbudowy Terminalu LNG - dodatkowego nabrzeża statkowego. Projekt realizowany jest wspólnie z Zarządem Morskim Portów Szczecin i Świnoujście S.A. Wybór wykonawcy zaplanowany jest na ten rok a zakończenie budowy nowego nabrzeża na 2023.

Noworoczne spotkanie

04.01.2019
Emerytowani pracownicy Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA przybyli w piątek 4 stycznia br. do szczecińskiego portu na coroczne noworoczne spotkanie. Zebranych powitali Dariusz Słaboszewski – prezes ZMPSiŚ SA oraz Kazimierz Drzazga – wiceprezes ds. infrastruktury.

Znakomite wyniki przeładunkowe

12.12.2018
Znakomite wyniki przeładunkowe notują operatorzy portowi w zespole portów Szczecin-Świnoujście, którzy dotychczas obsłużyli o 13,2 proc. więcej towarów aniżeli rok temu.

Konkurs żeglarski

29.11.2018
Trzecia wojewódzka edycja konkursu żeglarskiego dla placówek specjalnych odbyła się w szczecińskim porcie.

Rekordowy październik

16.11.2018
Rekordowy październik i znakomity bilans po 10 miesiącach pod względem przeładowanych towarów w portach w Szczecinie i Świnoujściu.

Słowacka konferencja logistyczna

08.11.2018
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA  obecny jest na słowackim kongresie logistycznym w miejscowości Śamorin. Temat naszej prezentacji to „Porty w Szczecinie i Świnoujściu najlepszym wyborem dla słowackich i czeskich przedsiębiorców”. ZMPSiŚ reprezentuje dyrektor ds. handlowych A. Szreder-Piernicka.

Odkryć swój talent

07.11.2018
W Szczecinie w dniach 6-7 listopada br. trwały targi branżowe zorganizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych „Odkryj swój talent” 2018.

Navirail 2018 rozpoczęta

17.10.2018
Dziś (17.10.) i jutro (18.10.) w Szczecinie odbywa się konferencja NAVIRAIL 2018. To najważniejsza impreza branży TSL na Pomorzu Zachodnim. To też pierwsza tego typu inicjatywa, która integruje branżę transportową w województwie zachodniopomorskim i jest skierowana do szerokiego grona odbiorców.

Tor wodny Świnoujście-Szczecin będzie modernizowany

28.09.2018
Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji uczestniczyli w uroczystym podpisaniu umowy pomiędzy Urzędem Morskim w Szczecinie a wykonawcą ”Modernizacji toru wodnego Świnoujście - Szczecin do głębokości 12,5 m”, konsorcjum firm Dredging International nv i Van Oord Dredging and Marine Contractors bv.

Amerykańscy celnicy i służby ochrony granic w porcie

26.09.2018
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście gościł przedstawicieli Amerykańskich Służb Celnych i Ochrony Granic. Szczeciński port odwiedzili m.in. Daniel S. Stacjar - CSI Director, któremu towarzyszyli Ronald Borego - CS Team Leader Bremerhaven i Luis Iglesias, CS Team Leader Hamburg.