Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Minister podziękował za Światowe Dni Morza

28 czerwca br. w Warszawie odbyło się spotkanie podsumowujące organizację Światowych Dni Morza, które w dniach 13-16 czerwca br. miały miejsce w Szczecinie.

Podczas spotkania szef resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej – Marek Gróbarczyk podziękował za pracę związaną z przygotowaniem i przebiegiem tego ważnego międzynarodowego wydarzenia. Dodał także, że uczestnicy, którzy gościli w Szczecinie byli pod ogromnym wrażeniem przygotowania i przebiegu tego najważniejszego spotkania branży morskiej.

W trakcie ŚDM toczyły się liczne debaty z udziałem 15 ministrów z całego świata i kilkudziesięciu ekspertów. Dyskutowano m.in. na temat największych wyzwań dla gospodarki morskiej w najbliższych latach. W wydarzeniu wzięło udział ponad 800 gości z ponad 40 państw świata. Mocnym i pięknym akcentem towarzyszącym, była wizyta Daru Młodzieży. Przygotowano szereg imprez towarzyszących a skierowanych do dzieci i młodziezy oraz mieszkańców Szczecina. ŚDM zakończyło przekazanie flagi IMO (International Maritime Organization) Kolumbii – przyszłorocznemu organizatorowi Światowych Dni Morza. (Monika Woźniak-Lewandowska)

Zdjęcia