Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

We wrześniu piąty etap wykupu akcji

3 września br. rusza kolejna  - piąta transza umarzania akcji pracowniczych w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Tegoroczna akcja dotyczy wszystkich akcjonariuszy, którzy dotychczas nie zostali objęci procedurą wykupu akcji, począwszy od roku urodzenia 1964.

Akcjonariusze z odpowiednim wyprzedzeniem otrzymują stosowną informację od Spółki, przekazaną listem poleconym. Ten zawiera odpowiednie formularze, jak również wskazanie konkretnego terminu, w którym umowa będzie podpisana.

Uwaga! Spółka z akcjonariuszami kontaktuje się tylko w tej formie. Nie praktykuje odwiedzin osobistych u akcjonariuszy. Prosimy mieć to na względzie, bowiem zdarzają się próby oszustw. W razie wątpliwości można kontaktować się z ZMPSiŚ tel. 91 430 8520.

ZMPSiŚ SA zaplanował umarzanie akcji pracowniczych na lata 2014-2019. Proces został podzielony na kolejne etapy, wg roczników urodzenia (PESEL) akcjonariuszy/spadkobierców. Wartość jednej akcji w tym roku kalendarzowym wynosi 102 zł.

Dotychczas, po zrealizowaniu czterech etapów wykupu akcji podpisano 3357 umów, na kwotę blisko 13,7 mln złotych.

Pracownicy Spółki otrzymali akcje w 2000 r. w ramach procesu komercjalizacji przedsiębiorstw państwowych. Decydowało kryterium zatrudnienia w Spółce na dzień 10 maja 1991 r. W sumie akcje pracownicze otrzymało ok. 5600 osób. (Monika Woźniak-Lewandowska)

Pliki do pobrania