Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Za miesiąc rusza kolejny wykup akcji

1 września br. rusza kolejna  - czwarta transza umarzania akcji pracowniczych w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Tegoroczną akcją objętych jest blisko 1500 osób urodzonych w latach od sierpnia 1951 do końca 1959 roku. Z odpowiednim wyprzedzeniem akcjonariusze otrzymują stosowną informację od Spółki przekazaną listem poleconym. Ten zawiera odpowiednie formularze, jak również wskazanie konkretnego terminu, w którym umowa będzie podpisana.

Uwaga! Spółka z akcjonariuszami kontaktuje się tylko w tej formie. Nie praktykuje odwiedzin osobistych u akcjonariuszy. Prosimy mieć to na względzie, bowiem zdarzają się próby oszustw. W razie wątpliwości można kontaktować się z ZMPSiŚ tel. 91 430 8520.

ZMPSiŚ SA zaplanował umarzanie akcji pracowniczych na lata 2014-2019. Proces został podzielony na kolejne lata, wg roczników urodzenia (PESEL) akcjonariuszy/spadkobierców. Wartość jednej akcji to 100 zł. Dotychczas, po zrealizowaniu trzech etapów podpisano ponad dwa tysiące umów, na kwotę przekraczającą 9 mln złotych.

Pracownicy Spółki otrzymali akcje w 2000 r. w ramach procesu komercjalizacji przedsiębiorstw państwowych. Decydowało kryterium zatrudnienia w Spółce na dzień 10 maja 1991 r. W sumie akcje pracownicze otrzymało ok. 5600 osób. (Monika Woźniak-Lewandowska)

Pliki do pobrania