Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Aktualności

Zabytki z pogłębienia toru wodnego Świnoujście-Szczecin na wystawie w Warszawie

26.10.2021
Od 28 października do 5 listopada br. w holu budynku przy ul. Nowy Świat 6/12 w Warszawie będzie można oglądać wielkoformatową wystawę poświęconą zabytkom wydobytym z modernizowanego toru wodnego Świnoujście-Szczecin. Oprócz plansz dokumentujących najciekawsze znaleziska, np. średniowieczny miecz z pochwą, będą również pokazane cenne eksponaty. Wśród nich gwiazdowy silnik lotniczy samolotu bombowego Boeing B-17 Flying Fortress z czasów drugiej wojny światowej.

Terminal promowy w Świnoujściu postęp prac modernizacyjnych

19.10.2021
Postępują roboty budowlane na terminalu promowym w Świnoujściu.  Ten zostanie przystosowany do obsługi transportu intermodalnego, czyli przewozu ładunków wykorzystującego różne środki transportu. Inwestorem jest Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Głębokowodny Terminal Kontenerowy Świnoujście - informacja komisji z dnia 18.10.2021

18.10.2021
Zgodnie z informacją komisji prowadzącej postępowanie mające na celu zawarcie umowy przedwstępnej zobowiązującej do zawarcia umowy przyrzeczonej o korzystanie z nieruchomości zlokalizowanej w granicach portu morskiego w Świnoujściu przeznaczonej na prowadzenie terminalu kontenerowego zgodnie z koncepcją zaproponowaną i zrealizowaną przez korzystającego,na podstawie pkt III.7 lit.a pkt (iv) Procedury postępowania (https://www.port.szczecin.pl/pl/oferta/glebokowodny-terminal-kontenerowy/zaproszenie/) do udziału w II etapie zostali dopuszczeni następujący Uczestnicy Postępowania, którzy złożyli Zgłoszenia do upływu terminu składania Zgłoszeń wskazanego w pkt XVI.1 Procedury:

Port Szczecin postęp prac związanych z budową oraz przebudową nabrzeży w Basenie Kaszubskim

14.10.2021
W Porcie Szczecin na nabrzeżach Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA trwają prace budowlane w Basenie Kaszubskim i Basenie Noteckim, w ramach inwestycji „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego”. Generalnym wykonawcą zadania jest Korporacja Budowlana DORACO.

Po trzech kwartałach br. porty Szczecin i Świnoujście z dodatnim wynikiem operacyjnym

11.10.2021
W portach Szczecin-Świnoujście spółki przeładunkowe obsłużyły o 8,3 proc. więcej ładunków w okresie styczeń-wrzesień br. w porównaniu do tego samego okresu ub. roku. Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście opublikował najnowsze dane za trzy kwartały 2021.

Powstają sekcje nowego statku pożarniczego Strażak-28

07.10.2021
Postępują prace związane z budową nowego statku pożarniczego „Strażak-28”dla Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.  Po położonej w sierpniu br. stępce nadejdzie niebawem czas na połącznie wszystkich aktualnie budowanych sekcji.

Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach - Boże Narodzenie 2021

04.10.2021
Wystartoała akcja Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach - Boże Narodzenie 2021. To już ósma edycja tego wydarzenia.

8. Międzynarodowy Kongres Morski

15.09.2021
W dniach 14 i 15 września br. w Szczecinie odbył się 8. Międzynarodowy Kongres Morski. To niezmiennie od lat jedno z ważniejszych wydarzeń gospodarki morskiej w Polsce gromadzące kilkuset uczestników z kraju i zagranicy. W jego trakcie menedżerowie, naukowcy i eksperci wraz z przedstawicielami rządów oraz instytucji europejskich rozmawiali na tematy związane z branżą morską. W tegorocznej edycji udział zadeklarowało ponad pół tysiąca osób. Organizatorzy zaplanowali trzy debaty plenarne oraz 14 paneli dyskusyjnych, w których wzięło udział prawie 100 panelistów. 

Baltexpo 2021

05.09.2021
W dniach 6-8 września 2021 odbyły się w Gdańsku XXI Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO 2021. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście reprezentował Prezes Zarządu, Krzysztof Urbaś.

Już za dwa tygodnie 8. Międzynarodowy Kongres Morski w Szczecinie

01.09.2021
Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od 8. Międzynarodowego Kongresu Morskiego. Ten odbędzie się 14 i 15 września w Szczecinie.