Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Posiedzenie Rady Nadzorczej

11.06.2008
Posiedzenie Rady Nadzorczej Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. 11.06.2008 odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Nadzorczej Zarządu Morskich Portów Szczecin i Swinoujscie S.A. w nowym składzie.

Kolejne spotkanie klastrowe

05.06.2008
27 maja br. w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. odbyło się kolejne spotkanie dotyczące idei stworzenia Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego. W spotkaniu oprócz przedstawicieli ZMPSiŚ S.A. udział wzięli reprezentanci szczecińskich firm związanych z gospodarką morską, organizacji zrzeszających przedsiębiorców z branży morskiej, przedstawiciele władz regionu i miasta oraz wyższych uczelni.

ZMPS i Ś S.A. solidnym pracodawcą

03.06.2008
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. uzyskał tytuł "SOLIDNY PRACODAWCA POLSKI ZACHODNIEJ 2007"  

List intencyjny

21.05.2008
LIST INTENCYJNY W SPRAWIE OBCHODÓW 20 ROCZNICY SIERPNIA’88 Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A., Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecina, Instytut Pamięci Narodowej, NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego, Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ "Solidarność" przy Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. oraz Szczecińska Agencja Artystyczna podpisały list intencyjny w sprawie organizacji obchodów 20 rocznicy szczecińskich strajków z Sierpnia’88.  

Nowy dźwig na nabrzeżu Czeskim

13.05.2008
Nowy, uniwersalny dźwig Gotwald o udźwigu 100 ton kupiła szczecińska spółka przeładunkowa PCC Port Szczecin. To pierwsze urządzenie kupione w ramach programu inwestycyjnego przez spółkę, która będzie prowadziła działalność przeładunkową w nowym terminalu kontenerowym przy nabrzeżu Fińskim w Szczecinie.

Sezon turystyczny rozpoczęty

12.05.2008
poniedziałek 12 maja rozpoczyna się w Szczecinie sezon turystyczny dla statków wycieczkowych. Przy nabrzeżu na Wałach Chrobrego o godz. 20.00 jako pierwszy zacumuje m/s Johannes Brahms

Nowi członkowie Rady Nadzorczej

30.04.2008
W wyniku zakończenia postępowania konkursowego, w dniu 21.04. br. Minister Skarbu Państwa powołał do Rady Nadzorczej Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. reprezentujących Skarb Państwa.

Prezentacja portów na Śląsku

28.04.2008
Jak co roku, również w roku bieżącym przedstawiciele Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. zachęcali firmy ze Śląska do korzystania z portów w Szczecinie i Świnoujściu. Spotkanie ze śląskimi przedsiębiorcami odbyło się pod hasłem "Porty w Szczecinie i Świnoujściu- bramą na świat dla regionu śląskiego"

Konferencja prasowa w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

28.04.2008
24.04.2008 w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. odbyła się konferencja prasowa. Członkowie zarządu spółki przedstawili dziennikarzom wyniki osiągnięte przez firmę w roku 2007 oraz przekazali informacje dotyczące sytuacji w pierwszym kwartale bieżącego roku. Znaczną część spotkania poświęcono omówieniu już zakończonych oraz planowanych w najbliższym czasie.

Ambasador Belgii z wizytą w portach w Szczecinie i Świnoujściu

14.04.2008
Przez dwa dni 9-10. kwietnia br. gościł w naszym regionie ambasador Belgii w Polsce Jan Luykx. Wraz z przedstawicielami poszczególnych regionów Belgii namawiał do intensyfikacji współpracy między naszymi krajami.W Polsce działa obecnie około 500 firm z różnych branż z udziałem kapitału belgijskiego.