Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Nowy prom na trasie Świnoujście - Ystad

26.03.2008
Już w sezonie letnim na trasę Świnoujście- Ystad wprowadzony zostanie nowy prom. Będzie nazywał się "Skania". Kupiła go Polska Żegluga Morska i będzie eksploatowany pod szyldem Unity Line.

Konferencja zamykajaca projekt InMor

18.03.2008
26 marca br. w Hotelu Radisson SAS w Szczecinie, w ramach projektu InMor  - Innowacyjność i Współpraca Siłą Gospodarki Morskiej Regionu, odbędzie się konferencja podsumowująca projekt  oraz cykl spotkań dotyczących powstania zachodniopomorskiego klastra morskiego jako instrumentu zwiększenia konkurencyjności gospodarki morskiej naszego regionu.

Operator terminalu kontenerowego wybrany

25.02.2008
Rozstrzygnięty został przetarg na operatora nowego terminalu kontenerowego w porcie w Szczecinie. Najlepsza okazała się oferta złożona przez konsorcjum firm Drobnica - Port Szczecin i PCC Rail S.A.

Wyposażenie dla fabryki opon Bridgestone

05.02.2008
2 lutego przy nabrzeżu Holenderskim w terminalu Fast Terminals porcie w Szczecinie cumował statek "Wiebke". W pierwszej partii wyposażenia do powstającej pod Stargardem Szczecińskim fabryki znalazły się 32 skrzynie z różnymi maszynami i elementami wyposażenia linii produkcyjnych.

Podsumowanie roku 2007

29.01.2008
Doskonale pod względem finansowym zakończył się rok 2007 dla Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. Bardzo znacząco wzrosły wszystkie istotne wskaźniki finansowe.

Seminarium w Warszawie

22.01.2008
Ministerstwo Infrastruktury oraz Instytut Morski w Gdańsku byli organizatorami seminarium „Bałtyckie Autostrady Morskie”. Spotkanie, w którym uczestniczył także przedstawiciel naszej firmy odbywało się w ramach międzynarodowego projektu Baltic Sea Information Motorways (BaSIM).

32% więcej kontenerów

18.01.2008
56 276 TEU przeładowano w roku 2007 w portach w Szczecinie i Świnoujściu. Oznacza to, że przeładunki kontenerów wzrosły aż o 32%.

Zachodniopomorski Klaster Morski

17.01.2008
W ramach projektu InMor  - Innowacyjność i Współpraca Siłą Gospodarki Morskiej Regionu w dniu 6 marca odbędzie się konferencja podsumowująca cykl spotkań dotyczących powstania Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego jako instrumentu zwiększenia konkurencyjności gospodarki morskiej naszego regionu.

Oznakowanie bram wjazdowych w porcie

17.01.2008
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A., dbając o poprawę dostępu do terminali w Porcie w Szczecinie, wprowadził nowe oznakowanie pionowe na terenie miasta Szczecina, na drogach prowadzących do portu od przejść granicznych oraz z centrum Polski.