Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Nowy terminal kontenerowy w Szczecinie oficjalnie otwarty

16.04.2012
16.04.2012 na nabrzeżu Fińskim szczecińskiego portu uroczyście otwarto nowy Terminal Kontenerowy. Gospodarzem uroczystości był operator terminalu kontenerowego i jednocześnie jeden z przeładowców szczecińskiego portu – spółka DB Port Szczecin.

Przedstawiciele portu Ystad w ZMPSiŚ S.A.

13.04.2012
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA gościł w dn. 10.04.12 przedstawicieli portu w Ystad. Goście przybyli w ramach studyjnej trasy po portach Morza Bałtyckiego. W składzie szwedzkiej delegacji znaleźli się członkowie Zarządu i dyrektorzy zarządzający tamtejszym portem oraz reprezentanci władz miasta Ystad.

LNG przyszłością portów BSR

20.01.2012
W dniach 23-24 stycznia 2012 w Świnoujściu odbędzie się spotkanie warsztatowe dotyczące projektu pn. “Studium wykonalności infrastruktury LNG w Północnej Europie”, którego aktywnym uczestnikiem jest Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. Będzie to już trzecie, a zarazem ostatnie, tego typu spotkanie. Poprzednie warsztaty zorganizowane były w portach w Zeebrugge oraz w Hirtshals.

Prawdziwa inauguracja działalności nowego terminalu zbożowego w Świnoujściu

12.01.2012
Pierwszy statek, z ładunkiem 25 tys. ton śruty sojowej do nowego terminalu zbożowego firmy Bunge, zacumował przy nabrzeżu Portowców w dn. 8 stycznia 2012. Przypłynięcie m/s Ioannis K (190m długości, 50.400 DWT) należy traktować jako rozpoczęcie działalności terminalu. Operacja rozładunkowa przywiezionego ładunku jest faktycznym testem efektywności obsługi. Test uznać należy za zdany, gdyż pomimo opadów deszczu, przerywających wyładunek, powinien być on zakończony jeszcze dziś.

Uproszczenia w procedurach administracyjnych w porcie Szczecin

11.01.2012
9 stycznia 2012 r. w siedzibie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. odbyła się konferencja pn. „Doskonalenie procedur związanych z obrotem towarowym w porcie w Szczecinie”. Organizatorami spotkania była Izba Celna w Szczecinie oraz Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. W konferencji udział wzięli przedstawiciele Służb Celnych, przedstawiciele Urzędu Miasta Szczecina, Urzędu Marszałkowskiego, reprezentanci administracji morskiej oraz podmiotów zlokalizowanych na terenie portu w Szczecinie i przedsiębiorców uczestniczących w obrocie towarowym w szczecińskim porcie.

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA grał z pompą!

10.01.2012
W ciągłej pogoni za kolejną toną ładunku przeładowaną w portach Szczecin i Świnoujście, w dążeniu do lepszej pozycji konkurencyjnej naszych portów, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA pamięta o swej społecznej odpowiedzialności. Dlatego też rokrocznie angażuje się w szereg przedsięwzięć o charakterze charytatywnym w regionie. Do jednego z najważniejszych należy zaliczyć Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.