Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Spotkanie przedstawicieli Rail Cargo Club w ZMPSiŚ SA

03.10.2013
W dniu 2.10.2013 Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA gościł przedstawicieli organizacji Rail Cargo Club, skupiającej spedytorów austriackich, specjalizujących się głównie w transporcie kolejowym.

Spotkanie informacyjne na temat inwestycji prowadzonych przez ZMPSiŚ SA

30.09.2013
W dniu 30 września 2013 Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zorganizował spotkanie informacyjne, dedykowane wszystkim uczestnikom obrotu portowego pt.: INWESTYCJE PORTOWE – PLANY I REALIZACJA. Podczas spotkania omówiony został stopień realizacji inwestycji dla perspektywy unijnej 2007-2013 oraz założenia przyszłej perspektywy UE 2014-2020. Po przywitaniu uczestników spotkania przez Prezesa Zarządu, Ryszarda Warzochę, który w słowie wstępnym podkreślił, że „Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA realizuje politykę zrównoważonego rozwoju infrastrukturalnego portów w Szczecinie i Świnoujściu, wynikającą ze  strategii Spółki, której celem jest zapewnienie portom  Szczecin i Świnoujście pozycji wiodących portów na południowym Bałtyku”, omówione zostały obecnie realizowane projekty inwestycyjne oraz plany związane z przyszłą perspektywą unijną. Działania te omówił Członek Zarządu ds. Rozwoju Portów, Krzysztof Sadowski.

Żeglowna Odra szansą dla rozwoju gospodarczego Nadodrza

19.09.2013
Integrując siły na rzecz wsparcia działań mających na celu przywrócenie Odrze parametrów drogi międzynarodowej, Naczelna Organizacja Techniczna FSNT Rada w Opolu zorganizowała w dniu 19 września,  w Kędzierzynie-Koźlu,  Konferencję Odrzańską. Spotkanie było piątym w cyklu działań na rzecz Odrzańskiej Drogi Wodnej łączącej porty Szczecin-Świnoujście z regionem Górnego Śląska Odrzańską Drogą Wodną.

Uroczyste otwarcie wyremontowanych dróg przy ulicy Nowoartyleryjskiej w Świnoujściu

18.09.2013
W rejonie przeładunków Portu Handlowego Świnoujście zakończona została część robót związanych z inwestycją pn. Przebudowa infrastruktury drogowej w portach w Szczecinie i Świnoujściu,  prowadzoną przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA. Tym samym otwarty zostaje zmodernizowany odcinek inwestycji drogowej, obejmujący ul. Nowoartyleryjską, ul. Barlickiego, ul. Kasztanową oraz wiadukt będący w ciągu ul. Nowoartyleryjskiej. Dzięki temu przedsięwzięciu, usprawniony zostanie ruch pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających z/do portu w Świnoujściu.

O rozwoju portów i przyszłości LNG na BALTEXPO - 2013

06.09.2013
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA wziął udział w 17 Międzynarodowych Targach Morskich i Konferencjach  BALTEXPO - 2013. Targi miały miejsce w Gdańsku, w dniach 3-5 września i stanowiły platformę współpracy  dla polskich i zagranicznych przedstawicieli  środowisk związanych z gospodarką morską. Prezentowane były produkty, technologie, usługi, rozwiązania, osiągnięcia, potencjał oraz plany rozwojowe w dziedzinie szeroko rozumianej gospodarki morskiej.

Uroczyste wbicie łopaty w porcie w Szczecinie

26.08.2013
W dniu 13 sierpnia odbyło się uroczyste wbicie łopaty, rozpoczynające budowę nowego terminalu w porcie w Szczecinie. Prowadzona przez firmę Cronimet PL sp. z o.o. inwestycja ma na celu uruchomienie w szczecińskim porcie  terminalu dla obsługi metali żelaznych i nieżelaznych.

Wielkie żaglowce zbliżają się do Szczecina

01.08.2013
Już w ten weekend rozpoczyna się Finał Regat Wielkich Żaglowców - The Tall Ships Races 2013. Wizyta 100 największych i najpiękniejszych jednostek na świecie będzie wielkim wydarzeniem Szczecina.

Próbne zawinięcie Robin Hood’a

16.07.2013
W 14 lipca armator TT Line dokonał próbnego zawinięcia promu m/s Robin Hood do Terminalu Promowego Świnoujście. Testowe przybicie do nabrzeża podyktowane było względami bezpieczeństwa oraz określeniem wszystkich parametrów przyszłej obsługi promu armatora. Jednostka weszła do portu zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem i zacumowała do stanowiska promowego Nr 5 o godz. 22:55.

Nowy skład Zarządu

01.07.2013
W dniu 26 czerwca 2013 roku Rada Nadzorcza Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego powołała Zarząd Spółki w następującym składzie:

Rozmowy o możliwości współpracy z regionem Berlina i Brandenburgii

01.07.2013
26 czerwca 2013 Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA gościł delegację z regionu Berlina-Brandenburgii. Głównym celem wizyty przedstawicieli stowarzyszenia LogistikNetz Berlin-Brandenburg było zbadanie możliwości współpracy z firmami działającymi w portach Szczecina i Świnoujścia oraz instytucjami regionu zachodniopomorskiego.