Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Zaproszenie na spotkanie z LogistikNetz Berlin-Brandenburg

17.06.2013
Stowarzyszenie LogistikNetz Berlin-Brandenburg we współpracy z Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA mają przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie informacyjne: „Berlin i Brandenburgia – wspólna platforma współpracy z portami w Szczecinie i Świnoujściu”, które odbędzie się w dniu 26 czerwca 2013 o godzinie 12.30 w Kantynie Portowej.

Ośrodek Wczasowo-Kolonijny w Międzywodziu do dzierżawy

10.06.2013
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście Spółka Akcyjna z siedzibą w Szczecinie, przy ul. Bytomskiej 7, 70-603 Szczecin informuje, że posiada do wydzierżawienia Ośrodek Wczasowo-Kolonijny położony przy ul. Plażowej 4 w Międzywodziu (teren o powierzchni 83.526 m2 wraz z budynkami i budowlami określonymi w załączniku nr 1, wraz z wyposażeniem).

Współczesność i trendy rozwojowe czesko-polskich stosunków gospodarczych – debata z udziałem Portu Szczecin-Świnoujście

24.05.2013
W dniu 24 maja 2013 w sali Pod Kopułą, w budynku Ministerstwa Gospodarki, odbyła się konferencja na temat współczesności i trendów rozwojowych czesko-polskich stosunków gospodarczych. Spotkanie na temat współpracy czesko-polskiej odbyło się między innymi z udziałem prezydentów Czech i Polski - Miloša Zemana i Bronisława Komorowskiego, a także wicepremiera Janusza Piechocińskiego, Milana Hovorki, podsekretarza stanu w Ministerstwie Przemysłu i Handlu Republiki Czeskiej oraz Pawła Tamborskiego, podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Porty polskie zachęcają czeskich partnerów do współpracy

19.04.2013
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, wspólnie z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk SA i Zarządem Morskiego Portu Gdynia SA oraz ze stroną czeską, zorganizował w dniu 10.04.2013 seminarium w Pradze, podczas którego porty polskie przedstawiły swoją ofertę usługową i inwestycyjną dla rynku czeskiego. Współorganizatorami spotkania była Ambasada Republiki Czeskiej w Warszawie oraz Stowarzyszenie Spedycji i Logistyki Republiki Czeskiej, a także Krajowa Izba Gospodarki Morskiej.

Nowe wydanie “Informacji o trybie i sposobie odbioru odpadów ze statków (...)”

15.04.2013
W związku z wejściem w życie z dniem 18 kwietnia 2013  Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 17 stycznia 2013 r. w sprawie przekazywania informacji o odpadach znajdujących się na statku (Dz.U. poz. 77 z dnia 11 stycznia 2013 r.), zmianie ulega procedura informowania o odpadach wytwarzanych na statkach.

Eksportowy rekord w Świnoujściu

20.02.2013
Port w Świnoujściu po raz kolejny będzie obsługiwać duży statek. W czwartek 21 lutego, o północy, rozpocznie się w Świnoujściu załadunek statku m/v DREAM POWER. Jego parametry to 255 m długości, 43 m szerokości i 107 392 DWT. Zabierze on do ładowni ok. 98 tys. ton węgla energetycznego. Tym samym, będzie to kolejny w tym roku i jednocześnie największy dotychczas ładunek eksportowy polskiego węgla, realizowany przez firmę Węglokoks SA.

Nowy operator na Terminalu Promowym w Świnoujściu

12.02.2013
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. podpisał umowę o współpracy z niemieckim operatorem promowym TT-Line. W ramach współpracy z ZMPSiŚ SA operator promowy planuje uruchomienie nowej linii promowej pomiędzy portami w Świnoujściu i Trelleborgu.

Utrzymujący się poziom przeładunków w portach w Szczecinie i Świnoujściu

24.01.2013
Potwierdziły się wstępne kalkulacje dotyczące wyników przeładunkowych za poprzedni rok w portach w Szczecinie i Świnoujście. Wskazywany był zbliżony poziom do roku ubiegłego, określanego jako rekordowy.

Zmiany w organizacji kontroli weterynaryjnej w porcie

10.01.2013
Z dniem 1 stycznia 2013r. Graniczne Inspektoraty Weterynarii w Świnoujściu oraz w Hrebennem przestały istnieć jako samodzielne jednostki budżetowe.