Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Delegacja portu w Kłajpedzie z wizytą u nas

10.11.2015
Wizyta studyjna przedstawicieli portu w Kłajpedzie odbyła się w zespole portów Szczecin-Świnoujście w dniach 4-6 listopada br.

Informacja dot. przedłużenia ważności przepustek

10.11.2015
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA informuje, że od 1 grudnia 2015 r. w Biurze Przepustek odbywać się będzie przedłużanie ważności przepustek stałych osobowych i przepustek samochodowych uprawnionych do wejścia i wjazdu na teren portu. 

Giganty w porcie

29.10.2015
W Szczecińskim porcie w rejonie ładunków masowych przy nabrzeżach Katowickim i Chorzowskim odbywał się rozładunek dwóch statków typu Panamax. Intensywnie pracowano także przy sąsiednich nabrzeżach Gliwickim i Górnośląskim, gdzie cumowały kilkunastotysięczniki, a także mniejszy statek przy nabrzeżu  Bytomskim. Obecność tych jednostek dowodzi silnej pozycji zespołu portów Szczecin-Świnoujście na rynku przewozów morskich.

Imponujące stanowisko promowe w Świnoujściu otwarte

28.10.2015
Przecięcie wstęgi Imponująca inwestycja na terminalu promowym w Świnoujściu dotycząca budowy nowego stanowiska promowego zakończona. W rezultacie do Świnoujścia będą mogły teraz zawijać duże promy o maksymalnej długości 220 m oraz największe pełnomorskie statki wycieczkowe, jakie  mogą wejść na Bałtyk. Uroczyste otwarcie odbyło się 28 października br.

Dziennikarze z Czech w porcie

23.10.2015
Przedstawiciele czeskich mediów przebywali 22 października br. z wizytą studyjną w zespole portów Szczecin-Świnoujście.

Już wkrótce w szczecińskim porcie nowoczesne centrum logistyczne

12.10.2015
Waimea Logistic Park 1 Sp. z o.o. spółka należąca do grupy Waimea Holding S.A. wybuduje z szczecińskim porcie nowoczesne centrum logistyczne „Waimea Logistic Park – Port Morski Szczecin”.

Jubileuszowa Gala

07.10.2015
W Filharmonii Szczecińskiej, w obecności najznakomitszych gości – przedstawicieli władz centralnych, wojewódzkich, samorządowych i miejskich, a także instytucji, przedsiębiorców branży morskiej oraz środowisk naukowych - odbyła się 6 października br. Gala Jubileuszowa z okazji 65-lecia polskiego zarządu w portach w Szczecinie i Świnoujściu. Portowe święto, swoją obecnością uświetnili m.in. wiceminister gospodarki Jerzy Pietrewicz, wiceminister infrastruktury i rozwoju Dorota Pyć, wojewoda zachodniopomorski Marek Tałasiewicz, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa oraz prezydent miasta Szczecina Piotr Krzystek.

Transgraniczna polsko – niemiecka współpraca

01.10.2015
Forum na temat transgranicznego polsko-niemieckiego rozwoju gospodarczego, ze szczególnym uwzględnieniem oddziaływania zespołu portów Szczecin-Świnoujście  na sąsiadujące regiony Niemiec odbyło się we wrześniu br. w siedzibie ZMPSiŚ SA.

Razem w kierunku rozwoju

30.09.2015
List intencyjny ws. współpracy przy zagospodarowaniu terenów Ostrowa Mieleńskiego podpisano  w poniedziałek 28 września br. pomiędzy Prezydentem Miasta Szczecina, Urzędem Morskim oraz Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Nowe miejsca postojowe

29.09.2015
Blisko 600 nowych miejsc postojowych powstało w portach w Szczecinie i Świnoujściu. Uroczyste zakończenie inwestycji odbyło się w obecności zaproszonych gości 29 września br.