Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

37. posiedzenie ERSTU w Rotterdamie

24.09.2015
W dniach 17 i 18 września br. w Rotterdamie odbyło 37. posiedzenie członków międzynarodowej organizacji ERSTU (European River-Sea-Transport Union e. V. Berlin)  – Europejska Unia Transportu Rzeczno-Morskiego. Zarząd Morskich Portów  Szczecin i Świnoujście SA reprezentował prezes Spółki dr Zbigniew Miklewicz. Gościem honorowym posiedzenia była Theresia Hacksteiner – sekretarz generalny European Barge Union (EBU) – Europejska Unia Przewodników Transportu Śródlądowego.

Targi Baltexpo 2015 z naszym udziałem

14.09.2015
W dniach 7-9 września br. odbyły się w Gdańsku Międzynarodowe Targi Morskie Baltexpo poświęcone gospodarce morskiej. Aktywnie uczestniczył w nich Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Wykup akcji 2015 - ogłoszenie

02.09.2015
Zarząd Spółki Akcyjnej Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. z siedzibą w Szczecinie przy ul. Bytomskiej 7 informuje o podjęciu przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki w dniu 26 czerwca 2014 r. uchwały w sprawie warunków umarzania akcji i zatwierdzenia Regulaminu umarzania akcji pracowników i byłych pracowników Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

Elewator „Ewa” z nowym inwestorem

27.08.2015
Od środy 26 sierpnia br. elewator „Ewa” w szczecińskim porcie ma swojego inwestora. Umowę w tej sprawie podpisał Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA oraz Copenhagen Merchants Holding A/S z Danii. Tym samym procedura przetargowa na wybór dzierżawcy tego obiektu została zakończona.

Ostrzeżenie przed próbami nielegalnego wykupu akcji

28.07.2015
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. ostrzega przed próbami nielegalnego wykupu akcji. W ostatnim czasie akcjonariusze Spółki ZMPSiŚ S.A. otrzymują pisma, w których anonimowe osoby proponują im możliwość wykupu akcji Spółki. Pisma nie są sporządzone na papierze firmowym Spółki ani opatrzone podpisem, zawierają jedynie telefoniczne numery kontaktowe.

Pierwsze półrocze na wzrostowym kursie

20.07.2015
W czerwcu br. przeładunki w zespole portowym Szczecin-Świnoujście wzrosły o 1,9 % w porównaniu do czerwca ub. roku. W sumie w pierwszym półroczu 2015 roku przeładunki wzrosły wobec minionego roku prawie we wszystkich grupach towarowych.

Salon Morski o Łasztowni

20.07.2015
„Łasztownia - jak ją widzę” oraz „Perspektywy powstania Muzeum Morskiego” – to tematy przewodnie spotkania z udziałem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na terenie Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w Szczecinie. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Marszałek Województwa - Olgierd Geblewicz, Wiceprezydent Szczecina - Krzysztof Soska oraz Miejski Konserwator Zabytków - Małgorzata Gwiazdowska, a także Architekt Miasta Szczecina – Jarosław Bondar.

Porty zapraszają czeskich partnerów do współpracy

01.07.2015
W ostatnim dniu czerwca br. odbyły się obchody Dni Morza w Pradze. Głównymi założeniami tegorocznego wydarzenia była prezentacja oferty polskich portów, skierowanej na czeski rynek a także nawiązanie kontaktów handlowych i wymiana doświadczeń pomiędzy polskimi i czeskimi przedsiębiorcami. Dni Morza w Pradze to międzynarodowe spotkanie promujące działalność trzech największych portów morskich: Gdańska, Gdyni i zespołu Szczecin-Świnoujście – portów o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej. W spotkaniu, zorganizowanym przy wsparciu Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Pradze, wzięło udział kilkudziesięciu przedstawicieli logistyki i firm spedycyjnych z Czech. 

Uzupełnienie do oświadczenia

23.06.2015
W uzupełnieniu oświadczenia Zarządu Spółki z dnia 19.06.2015 roku, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA informuje, że zgodnie z oświadczeniem przekazanym Spółce przez Wykonawcę, zawarty w cytowanej informacji  prasowej NIK, dotyczącej Raportu Najwyższej Izby Kontroli o wynikach kontroli "Gospodarka finansowa i inwestycyjna portów morskich o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej", akapit dotyczący prawdopodobieństwa, iż w dokumentacji przetargowej celowo zaniżono ilość robót czerpalnych, aby potem przy realizacji zlecenia zyskała wybrana firma, w żadnym wypadku nie odnosi się do Wykonawcy.

Oświadczenie Zarządu ZMPSiŚ SA

18.06.2015
W dniu 18.06.2015 r. w godzinach porannych na stronie PAP pojawiła się informacja nt. wyników kontroli NIK w polskich portach oparta na Informacji o wynikach kontroli "Gospodarka finansowa i inwestycyjna portów morskich o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej" (nr KIN-4101-003-00/2014, nr ewid. 195/2014/P/14/031/KIN), którą to Najwyższa Izba Kontroli opublikowała na swoich stronach internetowych w tymże dniu o godz. 13.07.