Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

ZCL- zaproszenie do wyrażenia zainteresowania

09.12.2020
ZAPROSZENIE DO WYRAŻENIA ZAINTERESOWANIA dzierżawą terenów inwestycyjnych w porcie w Szczecinie, określonych jako Zachodniopomorskie Centrum Logistyczne (ZCL).

Terminal głębokowodny w Świnoujściu. Lokalizacja siłą tego projektu!

03.12.2020
To idealne miejsce na tego typu biznes. Świnoujście to bliskość Cieśnin Duńskich, zaplecze południowo-zachodniej Polski, korytarz Bałtyk-Adriatyk. Słowacja, Czechy, Austria mogą transportować ładunki przez Polskę, nawet Węgry i państwa znad morza Adriatyckiego - podkreśla Krzysztof Urbaś, prezes Zarządu Morskiego Portu Szczecin i Świnoujście. Zarząd portów ogłosił postępowanie mające wyłonić wykonawcę i operatora terminala głębokowodnego w Świnoujściu. Oferty można składać do 28 stycznia 2021 r.

W Świnoujściu wykonawca nowego parkingu dla ciężarówek przejął plac budowy

02.12.2020
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA przekazał firmie PRO-TRA BUILDING Sp. z o.o. z Wrocławia plac budowy, na którym powstanie nowy parking dla ciężarówek.

Terminal głębokowodny w Świnoujściu. Czas na składanie ofert!

27.11.2020
Do 28 stycznia mają czas zainteresowani realizacją projektu Głębokowodnego Terminala Kontenerowego w Świnoujściu, a następnie  pełnieniem funkcji operatora. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście przeszedł do ofensywy. Przyszłego operatora chciałby wyłonić w pierwszym kwartale przyszłego roku. Pierwsi chętni już pobrali dokumentację.

Zespół portów Szczecin i Świnoujście będzie miał nowy statek pożarniczy

26.11.2020
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ogłosił przetarg na zakup statku pożarniczego. Zainteresowani mogą składać swoje oferty do 4 stycznia 2021 r.

Pierwsze przęsło nowej estakady na terminalu promowym w Świnoujściu już jest

26.11.2020
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA modernizuje terminal promowy w Świnoujściu przystosowując go do obsługi transportu intermodalnego. Prace idą pełną parą, właśnie pojawiło się pierwsze przęsło nowej estakady nad stacją kolejową Świnoujście. Estakada skomunikuje zaplecze z terenem terminalu.

W portach Szczecin i Świnoujście wciąż rosną przeładunki

16.11.2020
Zgodnie z danymi w zespole portów Szczecin-Świnoujście w październiku br. przeładowano o osiem i pół procent więcej towarów aniżeli w tym samym miesiącu ub. roku.

Nowy plac w porcie Szczecin już prawie gotowy

12.11.2020
Nowy plac powstaje na nabrzeżu Greckim.

Trwa remont elewacji i dachu budynku głównego ZMPSiŚ SA

12.11.2020
Trwa remont elewacji i dachu budynku głównego ZMPSiŚ SA przy ul. Bytomskiej 7 w Szczecinie. Północna część budynku jest już prawie gotowa i wspaniale widać, jak prace przywróciły jej dawny blask.