Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Luty dał znacząco więcej ładunków

15.03.2021
W lutym br. było o 9 proc. więcej ładunków w zespole portów Szczecin-Świnoujście aniżeli w lutym ub. roku. Tym samym w 2021 roku, luty to po styczniu (+8 proc.) drugi miesiąc z rzędu z dodatnim wynikiem pod względem ilości obsłużonych przeładunków.

To miasto jest predestynowane do budowy terminalu kontenerowego!

12.03.2021
Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia: To miasto jest predestynowane do budowy terminalu kontenerowego!

Miejsce idealne na centrum logistyczne, ale nie tylko

08.03.2021
Nowoczesne centrum logistyczne, czy powierzchnie magazynowe, działalność usługowa, bądź produkcyjna, jednym słowem miejsce wielu możliwości. To wszystko w atrakcyjnej lokalizacji w samym centrum szczecińskiego portu z bezpośrednim połączeniem z drogami ekspresowymi czy autostradami. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza przedsiębiorców i firmy do wyrażenia zainteresowania dzierżawą tych terenów inwestycyjnych.

Stało się…

05.03.2021
Dziś  (5.03.) niemal w samo południe ruszyła maszyna drążąca tunel pod Świną, dla której mieszkańcy Świnoujścia w specjalnym plebiscycie wybrali imię Wyspiarka. Jej wiertło zatrzyma się dopiero po drugiej stronie na wyspie Wolin w trzecim kwartale przyszłego roku.

Bez terminalu kontenerowego świnoujski port będzie się cofał w rozwoju

05.03.2021
Jerzy Wójtowicz, prezes C. Hartwig: Bez terminalu kontenerowego świnoujski port będzie się cofał w rozwoju

Zakup statku pożarniczego – otwarcie ofert

03.03.2021
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA dokonał 3 marca br. jawnego otwarcia ofert złożonych elektronicznie w postępowaniu przetargowym na zakup statku pożarniczego. Złożona została jedna oferta wykonawcy - Remontowa Shipbuilding S.A.  z siedzibą w Gdańsku.

Atutem Świnoujścia jest jego lokalizacja na Bałtyku

26.02.2021
Marek Tarczyński, przewodniczący Rady PISiL: Atutem Świnoujścia jest jego lokalizacja na Bałtyku   Przyciągnięcie do Świnoujścia stałych pełnomorskich serwisów kontenerowych jest istotną szansą na nowoczesny rozwój tego portu, którego obecna struktura przeładunków jest typowo surowcowa – uważa Marek Tarczyński, przewodniczący Rady Polskiej Izby Spedycji i Logistyki.

Zachodniopomorskie Centrum Logistyczne w porcie w Szczecinie czeka na inwestora

22.02.2021
Zachodniopomorskie Centrum Logistyczne położone w samym centrum portu w Szczecinie czeka na inwestora. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza do współpracy firmy i podmioty zainteresowanie dzierżawą tego terenu i prowadzeniem działalności usługowej, logistycznej, dystrybucyjnej czy produkcyjnej.

Prof. Horst Linde: Terminal kontenerowy w Świnoujściu wypełni lukę między Hamburgiem a Gdańskiem

19.02.2021
Jest wystarczająco dużo miejsca na terminal, który wypełni lukę między Hamburgiem a Gdańskiem i zaoferuje dogodny dostęp do szerokiego zaplecza zachodniej Polski, wschodnich Niemiec i dalszych obszarów położonych na południu Europy – uważa Horst Linde, emerytowany prof. Instytutu Transportu Lądowego i Morskiego Uniwersytetu Technologicznego w Berlinie.

Dobry początek roku w portach Szczecin i Świnoujście

16.02.2021
Rok 2021 w zespole portów Szczecin-Świnoujście rozpoczął się wzrostem przeładunków. Te w relacji styczeń 2021 do stycznia 2020 wzrosły o prawie 8 proc.