Aktualności Budujemy przyszłośćTworzymy historię

Aktualności

Porty Szczecin-Świnoujście rozpoczęły wdrażanie PCS

13.08.2021
Zgodnie z programem rozwoju polskich portów i poprawą dostępności do infrastruktury portu oraz digitalizacji procesów portowych rozpoczęło się wdrażanie elektronicznego sposobu awizacji statku do dyspozytora portu, będącego częścią modułu maklerskiego systemu PCS.    

Przed nami 8. Międzynarodowy Kongres Morski – rejestracja właśnie ruszyła

02.08.2021
Przed nami najważniejsze wydarzenie gospodarki morskiej w Polsce gromadzące kilkuset uczestników z kraju i zagranicy. Już za nieco ponad miesiąc w dniach 14-15 września br. odbędzie się w Szczecinie 8. Międzynarodowy Kongres Morski. Rejestracja na to wydarzenie właśnie ruszyła.

Znaczenie głębokowodnego terminalu kontenerowego w Świnoujściu dla systemu HNS

16.07.2021
Sztab Generalny Wojska Polskiego jest zainteresowany możliwością wykorzystania przyszłego terminalu kontenerowego w Świnoujściu na potrzeby militarne. W efekcie terminal zyskałby status podwójnego, cywilno-wojskowego wykorzystania. To zagadnienie było przedmiotem spotkania zorganizowanego w siedzibie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Zarządu Logistyki – P4 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, Ministerstwa Infrastruktury, Urzędu Morskiego w Szczecinie oraz ZMPSiŚ SA.

Porty Szczecin i Świnoujście z dodatnim wynikiem operacyjnym za pierwsze półrocze br.

12.07.2021
Zespół portów Szczecin-Świnoujście podsumował pierwsze półrocze br. pod względem przeładunków. Te są o 11,5 proc. lepsze aniżeli w analogicznym czasie ub. roku. Obydwa porty obsłużyły w okresie styczeń-czerwiec br. ponad 17 mln ton ładunków.

Głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu. Nowa odsłona konkursu

09.07.2021
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ogłosił kolejne postępowanie, które ostatecznie ma wskazać realizatora projektu głębokowodnego terminalu kontenerowego w świnoujskim porcie zewnętrznym. Trzyetapowy proces ma być zakończony podpisaniem umowy do końca 2022 roku. Zgodne z koncepcją głębokowodny terminal kontenerowy ma powstać w granicach portu zewnętrznego ale głównie w obszarze przeznczonym do zalądowienia.

Głębokowodny terminal kontenerowy ogromną szansą dla Świnoujścia

25.06.2021
Rozmowa z Andrzejem Wróblewskim, dyrektorem Polskiej Żeglugi Morskiej

Porty Szczecin-Świnoujście utrzymały w maju dwucyfrowe tempo wzrostu przeładunków

23.06.2021
Dwucyfrowa dynamika wzrostu obsłużonych ładunków w portach w Szczecinie i Świnoujściu utrzymana w maju, w którym przeładunki w górę o prawie 18 procent. W sumie po pięciu miesiącach br. wyniki są o 13 procent lepsze aniżeli w tym samym czasie ub. roku.