{html_head_end}

To jest przybliżona wizualizacja wydruku strony. Aby sprawdzić jak strona będzie wyglądała po wydrukowaniu, użyj opcji "Podgląd wydruku" w przeglądarce.

Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach - Boże Narodzenie 2021Wystartoała akcja Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach - Boże Narodzenie 2021. To już ósma edycja tego wydarzenia.


Rozpoczęło ją spotkanie z przedstawicielami mediów. Równo za dwa miesiące 4 grudnia dary wyruszą do naszych rodaków na kresach na Litwie, Łotwie i Białorusi. Plan trasy przewiduje blisko 20 miejsc dostarczenia paczek, jak m.in. Klub Weteranów Armii Krajowej w Wilnie, polska Szkoła Specjalna w Solecznikach (Litwa), czy tez Państwowe Gimnazjum Polskie w Dyneburgu im. J. Piłsudskiego (Łotwa). Udział każdego z nas mile widziany. Pomóc można przekazując produkty, te zbierane są m.in. w budynku ZMPSiŚ przy ul. Bytomskiej 7, albo finansowo wpłatami na koto: PL 55 1020 4795 0000 9202 0346 6190, dopisek "Kresy".

Produkty zbierane będą do 26 listopada. Parę dni później 3 i 4 grudnia wielkie pakowanie i wyjazd do Kresowian. Ta akcja to wyraz pamięci o naszych Rodakach zamieszkałych na byłych wschodnich rubieżach Polski.

ZMPSiŚ SA objął akcję wsparciem finansowym. Będziemy też organizować w porcie zbiórkę produktów. (MWL)